Zavřeli jsme, a co teď dál?

Zavřeli jsme náš byznys. Někdo zavřel obchod, někdo salon, restauraci, někdo má svůj e-shop, ale nikdo nekupuje zbytné (zbytečné) věci. Všichni se bojíme, že situace může trvat týdny, měsíce, možná déle… A co teď?
Přemýšleli jste nad tím, že tyhle nucené HOME OFFICE prázdniny můžou trvat déle a že prostě musíme něco dělat? Pojďme zapřemýšlet nad tím, co můžeme pro naše byznysy udělat!
Kdy, když ne teď… Za týden, za měsíc? 

Pokud budeme čekat, nic se nestane. Sepsali jsme vám sedmero (k těm sedmi dnům) toho, co můžete udělat TADY, TEĎ a po rozeběhnutí veškeré ekonomiky budete ti, co mají eso v rukávu! 

 • KOMUNIKUJTE SE ZÁKAZNÍKY!
  Přes sítě, online… Facebook je zdarma, Instagram je zdarma. Komunikujte s nimi, klidně jim napište osobní zprávu, pošlete jim video pozdrav.
  To, jak se cítíte, může být i případ vašich zákazníků a ty přeci znáte nebo chcete znát!
  Už jste určitě slyšeli, že udržet si zákazníka je až 8x efektivnější než vyhledat nového.
  KOMUNIKUJTE S TĚMI VAŠIMI!
  Pozdrav, přátelství, výzva… to přeci nikdy nikoho neomrzelo a navíc – je to zdarma!
 • OBSAH JE KRÁL
  Přemýšleli jste o aktualizaci webu, aktualizaci obrázků na webu, o galeriích fotek, o překladu stránek do angličtiny, o nové verzi webu, o tom, že se konečně vrhnete na SEO (Search engine optimization)?
  O tom, že odpovíte lidem na Google recenzích, o tom, že na Facebooku zaktualizujete informace o otevírací době, o textu “o nás” a mohla bych pokračovat?
  Kdy jindy bude čas než teď? Tohle vás může klidně hodit do sedla a předčít vaši konkurenci raz dva!
 • ANALYTICS, MARKETING STRATEGIE NEBO TŘEBA JEN ANALÝZA KONKURENCE
  Podívejte se, s kým na trhu soupeříte, kdo je vaše konkurence, co dělá líp než vy a využijte to k inspiraci, k nápadům, jak být lepší!
  Koukněte se do analytik vašich webů a získejte informace o tom, kdo jsou vaši klienti, odkud jsou…
  Jasně, že z vás za dobu karantény nebudou marketingový specialisté, ale určitě si rozšíříte obzory a nebo přinejmenším budete vědět, co po agentuře chcete.
 • REKLAMA, REKLAMA, REKLAMA
  Spusťte online reklamu (Ať PPC na Googlu nebo Seznamu). Udělejte si výzkum toho, co by mohlo teď lidem pomoci a prostě to zkuste prodat.
  Možná jste nikdy neuvažovali nad obchodem na Facebooku, nad Marketplace, nad Votoč vohoz, nad Hyperinzercí… ale možná to taky je něco, co vám ucházelo dlouhou dobu.
  Taky jste ale možná nikdy neuvažovali nad tím, že zaplatit online agenturu (ať nás nebo jinou), vám i v době krize může přinést alespoň nějaký účinek, který se vám ale vyplatí po upuštění od karantény a znovuotevření obchodů.
  Z nuly najednou můžete vyskakovat v reklamě jako první! Kdy, když ne teď v čase, který nám prostě BYL VĚNOVÁN!
 • IGTV, YOUTUBE, TIKTOK, ONLINE OTÁZKY ČI VYSÍLÁNÍ, PR… Co dalšího?
  Pokud je váš business orientován na něco, co můžete natočit, nafotit, napsat (ať návod, rada nebo třeba jen pozdrav), udělejte to!
  Nestyďte se být za kamerou, alespoň vás to donutí se hezky obléci nebo nalíčit (pánové prominou)!
  Online otázky nebo denní odpovídací rituál může být vaším novým kanálem, jak získat pozornost lidí. Tu získáte i přes dobře mířené PR (Public relations)
  Napište pár článků o vás, o produktech, nabídněte vaše témata. Vyplatí se to? Nevíme, ale někdy se to rozhodně vyplatí a to buď teď nebo později.
 • CHARITA
  Každý chce v současné chvíli pomoci, proto zapřemýšlejte, co můžete udělat vy!
  Radu ani směr nedokážu říci, ale nejste v tom sami! Spojte se i třeba s konkurencí a vytvořte silný tandem pomoci! Nebo o tom jen zapřemýšlejte…
 • NENECHTE SI TEN VLAK UJET
  Tohle je asi nejdůležitější bod, protože si u každého z předešlých můžete říct: “to se jim to říká”, ale nám se to říká opravdu těžko. Sami jsme možná tam, kde jste vy, ale to neznamená, že polevujeme.
  Studujeme, zlepšujeme se, online konzultujeme ZDARMA, jsme tu pro vás.
  Ono totiž v momentě, kdy budete stát poprvé před otevřeným byznysem si můžete buď říct, že jste fakt zamakali nebo že jste sice “něco dělali”, ale že vás to dál neposunulo a že jste tam, kde jste byli.

 

Teď se rozdávají nové karty a vy s nimi buď můžete zamíchat a získat pár ES do rukávu nebo se prostě vzdát …
My v Brightboxu vám chceme pomoci a motivovat vás v době, která není lehká, ale o to důležitější je jí brát alespoň trochu POZITIVNĚ! 

 

Sdílejte článek:

Menu